Bagažas


Rankinis bagažas

Mažas orlaivio salono bagažas negali viršyti 42x32x25 cm matmenų. Jį su savimi galite pasiimti nemokamai. Didelis orlaivio salono bagažas už papildomą mokestį negali viršyti 56x45x25 cm dydžio. Šis bagažas turi tilpti viršutiniame bagažo skyriuje. Jei norite užsisakyti didesnį rankinį bagažą, susisiekite klientų aptarnavimo telefonu arba el. paštu. Nepamirškite, kad skraidinti galite tik vieną bagažo vienetą (nesvarbu ar tai bus mažas ar didelis orlaivio krepšys). Papildomą daiktą leidžiama pasiimti keleiviams, užsisakiusiems pirmenybinį įlaipinimą. Papildomas daiktas negali viršyti 40x30x18 cm matmenų.  Rankiniame bagaže negali būti skysčių, daugiau nei 100 ml talpose. Visi skysčių indeliai turi sutilpti į 1 litro permatomą maišelį. 

Registruotas bagažas

Registruotas bagažas yra 23 kg arba 32 kg svorio. Keliaudami su pigių skrydžių bendrove galite užsisakyti daugiausiai 6 registruoto bagažo vienetus (kiekvienas daugiausiai 32 kg svorio). Už pirmus 3 vienetus galite sumokėti internetu, už kitus 3  tektų sumokėti oro uoste. Rekomenduojame registruotą bagažą užsisakyti likus bent 24 valandoms iki skrydžio, susisiekus klientų aptarnavimo telefonu arba el. paštu.

Kūdikių bagažas

Kūdikiai neturi teisės su savimi gabenti bagažą. Pigių skrydžių bendrovė "Wizz Air" su savimi nemokamai leidžia pasiimti 1 daiktą, skirtą kūdikiui, pavyzdžiui, sulankstomą vežimėlį, kėdutę ir pan. Šie daiktai yra gabenami su kitu bagažu visiškai nemokamai vaikams nuo 2 iki 14 metų. 

Sporto įrangos gabenimas

Sporto inventorių aviakompanija skraidina bagažo skyriuje už papildomą mokestį. Svarbu pasirūpinti tinkamu sporto įrangos supakavimu, nes už sugadintus daiktus skrydžių bendrovė neprisiima atsakomybės.

Muzikos instrumentų gabenimas

Muzikos instrumentas gali būti gabenamas tik orlaivio salone. Jei daikto negalima laikyti po sėdyne arba viršutinėje lentynoje, pateikiant užsakymą tokiam daiktui reikia užsakyti papildomą vietą, mokant tuo metu taikomą suaugusiojo bilieto kainą. Jei reikia papildomos vietos jūsų instrumentui susisiekite klientų aptarnavimo telefonu arba el. paštu.

Gyvūnų gabenimas

Pigių skrydžių bendrovė "Wizz Air" gyvūnų netransportuoja.

Maisto gabenimas 

Keliaujant į Europos Sąjungos šalis maistą galite vežtis tiek rankiniame tiek registruotame bagaže. Nepamirškite, kad rankiniam bagažui yra taikomi skysčių apribojimai: lagamine gali būti iki 1 litro daugiausia 100 ml talpose esantys skysčiai. Skrendant į Europos Sąjungai nepriklausančias valstybes maisto produktai bagaže nėra pripažįstami. Sukėlus įtarimą muitinės darbuotojams, maistą gali tekti išmesti, arba suvalgyti.

Draudžiamų daiktų bagaže sąrašas

Su pigių skrydžių bendrove "Wizz Air" griežtai draudžiama gabenti daiktus, kurie gali sukelti pavojų. Atkreipkite dėmesį į įstatymus ir reglamentus, galiojančius šalyje, į kurią vykstate. Rankiniame ir registruotame bagaže draudžiama gabenti ginklus bei amuniciją. Nesivežkite smailias detales turinčių daiktų, tokių kaip slidžių lazdos, žirklės smailais galais (daugiau nei 6 cm), peiliai ir kiti įrankiai bei instrumentai. Buki daiktai gali taip pat sukelti žalą, pavyzdžiui, irklai, lazdos, vėzdai ir pan. Griežtai draudžiama gabenti sprogstamas, degias medžiagas įskaitant pirotechniką, šovinius bei stiprųjį alkoholį (daugiau nei 70 % stiprumo). Chemines ir toksines medžiagas taip pat radioaktyvias ar infekuotas medžiagas nėra leidžiama gabenti.

Tabako ir alkoholinių gėrimo limitai

Tikimybė, kad tave apklaus muitinėje ir pareikalaus pasiaiškinti, ar tikrai nesiruoši prekių perparduoti galima, jei veži daugiau nei 40 pakelių cigarečių (800 vienetų), 200 cigarų, 400 cigarilių, 1 kg tabako. Ta pati politika galioja ir alkoholiniams gėrimams, jei veži daugiau nei 110 litrų alaus, 90 litrų vyno, 20 litrų stipresnio vyno, 10 litrų stipriųjų gėrimų. Atkreipkite dėmesį į vežamų prekių apribojimus šalies, į kurią vykstate. Tikslesnės informacijos teiraukitės šalies muitinėje. Jei gabenate didenį kiekį alkoholio ir tabako gaminių, Jūsų gali paprašyti įrodyti, kad jie skirti asmeninėms reikmėms, o ne perpardavimui, bei pateikti pirkimo kvitą.

Į Austriją, Airiją, Daniją, Italiją, Kroatiją, Slovėniją, Švediją ir Vokietiją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.

Vykstant į Didžiąją BritanijąES šalių pagal muitinės informaciją tabako gaminiams ir alkoholiniams gėrimams apribojimų nėra. Tačiau jei gabensite daugiau nei 800 cigarečių, 200 cigarų, 400 cigarilių, 1 kilogramą tabako, 110 litrų alaus, 90 litrų vyno, 10 litrų stipriųjų gėrimų, 20 litrų spirituoto vyno, Jūsų gali paprašyti įrodyti, kad gabenamos prekės bus naudojamos tik asmeniniams poreikiams. Jei šito padaryti nesugebėsite, prekės bus konfiskuotos.

Į Norvegiją asmuo nuo 18 metų gali vežtis iki 200 vnt. cigarečių (1 blokas) arba 250 gramų kitų tabako gaminių. 18 – 20 m. asmenys gali vežtis ne stipresnių nei 22% alkoholinių gėrimų. Vyresni asmenys gali vežtis: 1 litrą spiritinio gėrimo (22% – 60%), 1,5 litro vyno (2,5 % – 22 %), 2 l (6×0,33 l) alaus. Alkoholinių gėrimų kombinacijos priklauso nuo to, ar vežami tabako gaminiai. 200 vnt. cigarečių atitinka 1,5 litro vyno arba 1,5 litro alaus. 1,5 litro vyno atitinka 1,5 litro alaus. 1 litro spiritinių gėrimų atitinka 1,5 litro vyno arba alaus. Silpnesnius gėrimus keisti į spiritinius negalima. Galimos kombinacijos: 1 litras spiritinio gėrimo + 3 litrai vyno + 2 litrai alaus; 4,5 litrai vyno + 2 litrai alaus; 6,5 litro alaus (nevežant tabako gaminių), 1 litras spiritinio gėrimo + 1,5 litro vyno + 2 litrai alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako; 3 litrai vyno + 2 litrai alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 gramų tabako; 5 litrai alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 gramų tabako (vežant cigaretes).

Į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos ir Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis).

loading